Komunikačné zručnosti: Ako komunikovať dobre a efektívne

Kategórie: Komunikácia
Zoznam prianí Zdieľať
Zdieľať kurz
Odkaz na stránku
Zdieľať na sociálnych sieťach

O kurze

To, že vieme hovoriť, ešte neznamená, že vieme aj komunikovať. Často krát sa v komunikácii dopúšťame prechmatov, ktoré potom vedú k nedorozumeniam alebo konfliktom. Navyše, nie vždy nám komunikácia funguje. Nedarí sa nám druhú stranu presvedčiť, motivovať alebo primäť k zmene správania (veľmi často to vidíme napr. v komunikácii detí s rodičmi)

A pri tom by stačilo tak málo. Riadiť sa základnými pravidlami komunikácie. Medzi tieto pravidlá patrí napríklad aktívne počúvanie, empatia, kladenie otvorených otázok, zbavenie sa domnienok a hypotéz. Všetky tieto jednoduché princípy a pravidlá nám potom umožňujú pozdvihnúť našu komunikáciu na vyššiu úroveň

V tomto viac, ako hodinovom video kurze, vás prevedieme základmi komunikačných zručností. Dozviete sa, čo je to komunikačný proces, z čoho pozostáva, ako je to s neverbálnou komunikáciou a mnoho ďalšieho.

Zobraziť viac

Čo sa naučíte?

  • To, že ste sa naučil rozprávať v materskej škôlke, tak to ešte neznamená, že viete komunikovať. Dnešná doba si vyžaduje už niečo viac ako len prostú komunikáciu.
  • Dostávame sa do komplikovaných vzťahových situácií, ktoré si vyžadujú pokročilé komunikačné zručnosti. V tomto kurze dostanete základné nástroje, ktoré vám pomôžu vaše komunikačné zručnosti posúvať na vyšší level.

Obsah kurzu

Zoznam lekcií

Aktívne počúvanie

Kladenie otázok

Neverbálna komunikácia

Informačné šumy

Hodnotenie a recenzie študenta

Doposiaľ neboli zverejnené žiadne hodnotenia
Doposiaľ neboli zverejnené žiadne hodnotenia

Want to receive push notifications for all major on-site activities?