Ako sa žije v buddhistickom kláštore

Zoznam prianí Zdieľať
Zdieľať kurz
Odkaz na stránku
Zdieľať na sociálnych sieťach

O kurze

Stať sa mníchom? Odísť od ústrania a zbaviť sa všetkého svetského? Zbaviť sa všetkého, čo svetského človeka trápi. Nájsť pokoj duše. Dosiahnuť osvietenie. To sú myšlienky, ktoré občas napadnú každého aspoň trochu spirituálneho človeka.  V našich očiach je mníšky život esenciou sebaovládania a dosiahnutia duchovnej dokonalosti alebo dokonalosti mysle. Na druhú stranu je tento status pomerne zromantizovaný  a ako to tiež často býva, realita   je veľmi vzdialené od skutočnosti.

Máte predstavu, že budete meditovať v romantickej jaskyni. Je to možné, ale celá podstata mníšstva je na míle vzdialená od romantických predstáv. Život mnícha je predovšetkým asketickým životom naplneným cnostným životom a meditáciou. Dokonca by sme v určitom slova zmysle mohli povedať, že je to “práca” na plný úväzok. A často krát to nie je práca ani ľahká ani jednoduchá. Ale na druhú strany, plody meditácie sú tie najsladšie, aké je možné v tomto živote získať.

Martin Prodaj, lektor, kouč a školiteľ s 30ročnou praxou osobného rozvoja a dlhoročný  skúsený meditujúci, strávil ako mních 6 mesiacov na Srí Lanke a o tejto svojej skúsenosti sa s vami rád podelí.

Zobraziť viac

Čo sa naučíte?

 • Získate informácie z prvej ruky o tom ako sa žije v kláštore

Obsah kurzu

Zoznam lekcií

 • 10:03
 • Ako vyzerá deň mnícha
  04:30
 • Jedlo mnícha
  04:20
 • Meditačná inštrukcia
  04:22
 • Mníšske meno
  04:29

Hodnotenie a recenzie študenta

Doposiaľ neboli zverejnené žiadne hodnotenia
Doposiaľ neboli zverejnené žiadne hodnotenia

Want to receive push notifications for all major on-site activities?