Ako sa žije v buddhistickom kláštore

Zoznam prianí Zdieľať
Zdieľať kurz
Odkaz na stránku
Zdieľať na sociálnych sieťach

O kurze

Stať sa mníchom? Odísť od ústrania a zbaviť sa všetkého svetského? Zbaviť sa všetkého, čo svetského človeka trápi. Nájsť pokoj duše. Dosiahnuť osvietenie. To sú myšlienky, ktoré občas napadnú každého aspoň trochu spirituálneho človeka.  V našich očiach je mníšky život esenciou sebaovládania a dosiahnutia duchovnej dokonalosti alebo dokonalosti mysle. Na druhú stranu je tento status pomerne zromantizovaný  a ako to tiež často býva, realita   je veľmi vzdialené od skutočnosti.

Máte predstavu, že budete meditovať v romantickej jaskyni. Je to možné, ale celá podstata mníšstva je na míle vzdialená od romantických predstáv. Život mnícha je predovšetkým asketickým životom naplneným cnostným životom a meditáciou. Dokonca by sme v určitom slova zmysle mohli povedať, že je to “práca” na plný úväzok. A často krát to nie je práca ani ľahká ani jednoduchá. Ale na druhú strany, plody meditácie sú tie najsladšie, aké je možné v tomto živote získať.

Martin Prodaj, lektor, kouč a školiteľ s 28 ročnou praxou osobného rozvoja a dlhoročný  skúsený meditujúci, strávil ako mních 6 mesiacov na Srí Lanke a o tejto svojej skúsenosti sa s vami rád podelí.

Zobraziť viac

Čo sa naučíte?

 • Získate informácie z prvej ruky o tom ako sa žije v kláštore

Obsah kurzu

Zoznam lekcií

 • Ako som sa stal mníchom
  04:15
 • Ako vyzerá deň mnícha
  04:30
 • Jedlo mnícha
  04:20
 • Meditačná inštrukcia
  04:22
 • Mníšske meno
  04:29

Hodnotenie a recenzie študenta

Doposiaľ neboli zverejnené žiadne hodnotenia
Doposiaľ neboli zverejnené žiadne hodnotenia
Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.