Základy manažérskych zručností

Kategórie: Management
Zoznam prianí Zdieľať
Zdieľať kurz
Odkaz na stránku
Zdieľať na sociálnych sieťach

O kurze

Manažérom sa človek nerodí. Manažérom sa človek stáva vďaka svojim skúsenostiam, vzdelaniu a, samozrejme, práci na sebe. Manažérska práca nie je len o kontrole a podpisovaní dovolenkových lístkov. Je o tom, ako vytvoriť ideálne pracovné prostredie pre všetkých zamestnancov v tíme a pomáhať im dosahovať manažérom stanovené ciele.

Aj keď by na prvý pohľad manažérska práca budila dojem, že sa dá vykonávať intuitívne a tak akoby mimochodom, opak je pravdou. Byť manažérom znamená mať jasno v tom, čo robím, prečo to robím a čo tým chcem dosiahnuť. Každý manažér by mal mať znalosť o nástrojoch a prostriedkoch, ktoré ma k dispozícii, a mal byť vedieť, kedy ich vhodne použiť. Dnes už manažment nie je len o metóde cukru a biča. To je veľmi skresaný a nepresný pohľad na riadenie ľudských zdrojov, aj keď je pravda, že za určitých okolností a z krátkodobého hľadiska to fungovať môže.

Práca manažéra je podstatne komplexnejšia a komplikovanejšia. Musí mať na pamäti podstatne viac informácií než v minulosti a musí zručne žonglovať so zdrojmi, ktoré má, s ľuďmi, ktorí pre neho pracujú, s obmedzeným časom a s množstvom ďalších faktorov, ktoré ovplyvňujú jeho prácu.

V kurze Základy manažérskych zručností sa vám snažím sprostredkovať veľmi pragmatický pohľad na prácu manažéra. Jeho výhodou  je replikovateľnosť a široká aplikovateľnosť bez ohľadu na to, v akom odvetví alebo biznise sa nachádzaš.

Zobraziť viac

Čo sa naučíte?

 • Veľa manažérov vôbec netuší čo robí. Nepoznajú základnú terminológiu, nevedia vysvetliť svoje pohnútky a tak sa stávajú v očiach svojich ľudí nedôveryhodnými. Absolvovanie tohto kurzu vám dá pred takými manažérmi náskok.

Obsah kurzu

Zoznam lekcií

 • Cieľ a úvod do kurzu
  00:37
 • Kľúčová rola manažéra
  03:10
 • Základné manažérske aktivity
  11:57
 • Princípy manažérskej komunikácie
  08:36
 • Manažment ako riadenie kaviarne
  07:36
 • Kritické myslenie
  10:37
 • Manažérske rutiny
  04:58
 • Ako byť kritický na dennej bázi
  06:18

Hodnotenie a recenzie študenta

Doposiaľ neboli zverejnené žiadne hodnotenia
Doposiaľ neboli zverejnené žiadne hodnotenia
Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.